Talepse İade Şartları

İADE ŞARTLARI
Aşağıda maddeler halinde listelenen ve iade şartlarını kapsayan içeriklerde, sorumlu taraflar ve özel anlam yüklenen kelimeler şunlardır.
ALICI: talepse.com sitesi içerisindeki STANDART ÜYELİK veya PREMIUM ÜYELİK sahibi gerçek ve tüzel kişi.
SATICI: Talepse Bilgi Yazılım ve Tasarım Teknolojilerine ait talepse.com sitesi
HİZMETLER ve HİZMET PAKETLERİ: Ücretsiz STANDART ÜYELİK, Ücretli PREMIUM ÜYELİK, Acil Ürün İlanı ve Acil Talep İlanı
ÜYELİK SEVİYESİ YÜKSELTME: Ücretsiz standart üyelikten ücreti Premium üyeliğe geçiş işlemleri

GENEL:
1. Talepse.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda, Üyelik Seviyesi Yükseltme ( PREMIUM ÜYE ) ve ACİL ÜRÜN İLANI ve ACİL TALEP İLANI siparişlerinizde & ödemelerinizde, size sunulan Mesafeli Satış Sözleşmesini ve İade Şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün veya hizmetin satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
3. Talepse.com sitesinde sipariş verdiğiniz veya satın aldığınız, Üyelik Seviyesi Yükseltme ( PREMIUM ÜYE ) ve ACİL ÜRÜN İLANI ve ACİL TALEP İLANI işlemleri tarafımızca size verilen hizmet paketleridir.
4. Sipariş verdiğiniz ve satın aldığınız bu hizmetler için kredi kartı veya banka havalesi & eft'si ödemelerinin tarafımızca onaylanması sonrasında hizmetler aktif edilir. Bu hizmetler için Ödeme süreleri; banka havalesi & eft için en geç 48 saat, kredi kartı için ise siparişinizi oluşturduğunuz anlık zaman diliminde yapılması gerekmektedir.
5. Yukarıda yazan zaman dilimlerinde sipariş geçilen hizmetin & hizmetlerin ödemelerinin gerçekleşmemesi veya alıcı tarafından yapılan bu ödeme işlemlerinin iptal edilmesi durumlarında siparişiniz ve hizmetleriniz tarafımızca iptal & red edilecektir.

SATIN ALINAN HİZMETLERİN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:
6. Alıcı, satın aldığı hizmet & hizmetler bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, talepse.com'un üyelik seviyesi yükseltme ve hizmet verme yükümlülüğü sona erer. Bu durumda mesafeli satış sözleşmesi ve iade sözleşmesi geçerliliğini kaybedecektir.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:
7. Hizmet & Hizmetler teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan hizmet & hizmetler bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Talepse.com'a ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu olan hizmet & hizmetlerin ücretini 48 saat içerisinde talepse.com'a tekrardan ödemek zorundadır. Tekrar ödeme işlemi gerçekleşmez ise sipariş ve siparişe bağlı hizmet & hizmetler iptal edilecektir.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE HİZMET SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:
8. Talepse.com'un öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve hizmet & hizmetler süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin ve ödemenin iptalini veya engel ortadan kalkana dek sipariş edilen & ödeme yapılan hizmetin ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi & ödemeyi iptal ederse; hizmet & hizmetler ödemesini nakit veya banka havalesi & eft ile yapmış ise iptalinden sonraki 2 ( iki ) iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 2 ( iki ) iş günü içinde bedeli bankaya iade edilir, talepse.com tarafından alıcının hesabına & kredi kartına yapılan iade & iptal işlemlerindeki ödeme tutarlarının alıcı hesaplarına yansıma süreleri, alıcının hizmet aldığı banka & finans kurumlarına göre değişkenlik gösterebilir.

ALICININ HİZMETİ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:
9. Alıcı, sözleşme konusu hizmeti & hizmetleri satın almadan önce görebilir ve kontrol edebilir. Talepse.com üzerindeki ücretsiz olan STANDART ÜYELİK ile gerekli bilgilere, içeriklere ve ön izlemelere ulaşabilir.

CAYMA HAKKI:
10. ALICI; sipariş geçeceği veya satın alacağı hizmeti & hizmetlerin içeriklerini ücretsiz olan STANDART ÜYELİK ile saat, gün, ay, yıl süre sınırı olmadan görebilir, kontrol edebilir, gerekli bilgilere, içeriklere ve ön izlemelere ulaşabilir. PREMIUM ÜYELİK'te yer alan olan birçok özelliği, Ücretsiz olan STANDART ÜYELİK paketinde de kullanabilir. 14 Gün STANDART ÜYELİK kullanımı sonrasındaki PREMIUM ÜYELİK hizmeti satın alımlarında veya PREMIUM ÜYELİĞİNİ İNCELEDİM ve HİZMET SATIN ALMA İŞLEMİNİ ONAYLIYORUM seçeneklerinde CAYMA HAKKI bulunmamaktadır.

CAYMA HAKKI aynı gün içerisinde yapılan STANDART ÜYELİK ve Üyelik Seviyesi Yükseltilmesi ile oluşan PREMIUM ÜYELİK için geçerlidir.

Talepse.com PREMIUM ÜYELİK Hizmeti ve Acil İlan ve Acil Talep Hizmetlerindeki Cayma Hakkı, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun aşağıdaki başlıklarında değerlendirilir ve uygulanır.
- Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

- Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

CAYMA HAKKI TALEBİNİN SÜRESİ:
11. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

CAYMA HAKKI TALEBİ:
12. Alıcı, yukarıda 9 ve 10.cu maddelerde belirtilen durumlara rağmen, cayma hakkı talebinde bulunmak ve PREMIUM ÜYELİKTEN ayrılmak ister ise PREMIUM ÜYELİK için ödeme yaptığı tarih, gün ve saatten sonrasındaki 14 ( on dört ) gün içerisinde aşağıdaki 11. Maddede yer alan Cayma Hakkı Bildirimini satıcıya iletmek zorundadır. Bu Özel Cayma Hakkı yine de satıcı tarafından değerlendirilecek ve alıcıya değerlendirmenin sonucu bildirilecektir.

ACİL ÜRÜN İLANI ve ACİL TALEP İLANI hizmetlerinde özel cayma hakkı talebinde bulunulamaz. 

13. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ŞİRKET 

ADI/UNVANI: Talepse Bilgi Yazılım ve Tasarım Teknolojileri
ADRES: Kükürtlü Mah. Oulu Cad. Oylum Çiğdem Apt. A Blok No:25 Kat:3 Daire:13 Osmangazi / BURSA
EPOSTA: cayma@talepse.com.tr
TEL: 08508402224
FAKS:

14. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:
15. Kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen hizmetin faturası, ( İade & iptal edilmek istenen hizmetin faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
16. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE HİZMET BAŞLANGICI
17. Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, banka hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz. ( Banka Hesap Bilgilerimiz sayfasından hesap bilgilerimize ulaşabilirsiniz. )

18. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.